دیروز که آزمون استخدامی بود تا جایی که وقتم اجازه می داد براش خوندم و مطالب رو مرور کردم طبق عادت همیشگیم دوست ندارم برای چیزی که شروعش می کنم کم بذارم و کم کاری کنم . تلاشمو کردم با یه حس تناقض شدید که تو دلم دودو می زد و شب امتحان بیشتر هم شد . بیشتر شد وقتی که نشستم حساب کتاب کردم که از یکشنبه ماه رمضون شروع میشه و اگه خدا توفیق بده روزه داریم خب من که شنبه عصر کارم یکشنبه هم لانگم ( یعنی از 7 صبح تا 8 شب سرکارم ) حالا این وسط کی سحری شنبه و افطاری و سحری یکشنبه رو درست کنم ؟؟؟ :((( بسکه غذای مونده و تو یخچالی هم اول زندگی دادم به خورد این همسرک هر دومون بوی نا نگرفتیم و معدمون در حال کپک زدنه . بعد از شغلم بدم اومد از رشته ای که انتخاب کردم علی رغم ارزشی که براش قائلم بدم اومد . از این طرحی بودنم بدم اومد و یک دفعه خودمو دیدم که با صدای بلند می گم آخه این زندگیه من دارم با این کار ؟ همش باید دغدغه ی وقت رو داشته باشم . از دو روز قبل باید فکر غذای 3 روز بعد باشم بین شیفتام مثل پیام بازرگانی میام خونه و می رم ، خستگی کارمو می برم تو خونه و خستگی خونه رو سرکار . اصلا امتحان بدم که چی بشه ؟ بازم بمونم تو همین وضعیت ؟ اونوقت میگن چرا پرستارا بدخلقن و همیشه خسته ! ؟ خدا رو شکر من همسرم تو همین کاره و درکم می کنه وگرنه سواره کی از حال پیاده خبر داره به جرات می تونم بگم هییییییچ کس جز کسی که دست و پاش تو همین کار گیر کرده باشه درکت نمیکنه . این شیفت های درگردش مسخره ، این دو شب در میون شبکاری رفتن های اجباری که سیستم فیزیولوژیک بدنت رو هم تحت تاثیر قرار میده رو درک نمیکنه ... 

من این روزا یه بهارم که این فشار شرایط داره یه پا کدبانوش می کنه و تو محل کار هم میگن زبر و زرنگ تر شده و ...و شب ها تو آغوش همسرش از خستگی زود زود خوابش می بره بدون اینکه زیادی وول بخوره و مثل روزای اول همسرش با بالش کوچیکه آروم بزنه روی سرش که " بهااار اینقدر جوول ووول نخور " 

خدایا ! همون شب بین همه ی دغدغه ها و ذهن مشغول و شاکیم یه چیزی دلمو قرص کرد . اینکه ما این ماه مهمون خود خود هستیم . پس دگر غصه چرا ؟ 

امروز خرماها رو برداشتم و هسته شون رو گرفتم و بینشون مغز گردو و بادوم گذاشتم و روشون پودر نارگیل و کنجد پاشیدم و آمادشون کردم برای لحظه های افطارمون . هر کدوم رو با نیت سلامتی خانواده ی دو نفرم و خانواده هامون . اینکه خدا بهمون توفیق و توان بده که این واجب الهی رو امسال هم به خوبی به جا بیاریم . 

شاید نتونم زود آپ کنم . اولین افطار و سحر ، ما رو یادتون نره ...قلب